Præst:

Vita Andreasen


Sognepræst for De 4 kirker og præst for "Kirken på landet".

Præstegården i Føns
Ronæsbrovej 18, 5580  Nørre Aaby.
Telefon : Mobil 40 42 87 40.

E-mail: via@km.dk

 

Gravere:

Ledende graver, ved Udby, Husby, Føns og Ørslev kirker: Avi Søby

 

Tlf: 2425 8085

Træffes på telefon ml. 9 og 15 og på kirkegårdene efter aftale

 

  avi@4kirker.dk

Gravermedhjælper Thomas Jørgensen

 

 
thomas@4kirker.dk

Gravermedhjælper Annette Poulsen ved Føns, Udby, Ørslev og Husby kirker

 

 

annette@4kirker.dk

Gravermedhjælper Ulla Bondrup Sørensen

 

ulla@4kirker.dk 

 

Organist:

 

Føns, Udby, Ørslev og Husby

Eva Møller Knudsen

2247 7920

eva@4kirker.dk

 

Kirkesangere:

Føns og Udby Helene Eriksen 24 61 51 10 helene@4kirker.dk
Ørslev og Husby Margrethe Sørensen  29296619 margrethe@4kirker.dk

 

Kulturmedarbejder: 

Margrethe Ingemann Sørensen 29296619 margrethe@4kirker.dk

Regnskabsfører:

Gunvor Schmidt, Stenagergård 64 49 12 49  

 

Kommunikationsmedarbejder: Katrine Romme, 81449576 / katrine@4kirker.dk